Dwa scenariusze po IPO SpaceX 🚀

Dziś omawiane są dwa podejścia do rozwoju wydarzeń po debiucie SpaceX:

🟢 Scenariusz 1: długi cykl
Euforia IPO → wzrosty powyżej i kupowanie hype'u → shortowanie na dołku → 1-2 lata ruchów bocznych i akumulacji. Dopiero po tym wchodzą inwestorzy instytucjonalni przy wybiciu i uruchamiają następny etap wzrostu

🔴 Scenariusz 2: szybka euforia
Inwestorzy detaliczni kupują hype, następnego dnia następuje ostry sell-off i około 6 miesięcy "martwych pieniędzy". Po tym wchodzi duży kapitał, zaczyna się przewartościowanie i nowy silny trend wzrostowy

W istocie schematy są takie same, różnica tkwi tylko w okresach czasowych.

#TradebStocks #SpaceXIPOUSStocksOpenHigher