Umowa z argentyńską firmą uruchomi prace budowlane i inżynieryjne
Caracas-. Rząd narodowy potwierdził formalne wznowienie prac budowlanych i inżynieryjnych w kompleksie Elektrowni Wodnej Manuel Piar, znajdującej się na południu stanu Bolívar. Prace będą prowadzone po podpisaniu umowy technicznej z argentyńską firmą Industrias Metalúrgicas Pescarmona S. A.
Zintegrowany plan reaktywacji przewiduje instalację dziesięciu generatorów, które dodadzą 2.640 megawatów do Krajowego Systemu Elektrycznego poprzez realizację etapów, które przewidują czas wykonania od 14 do 19 miesięcy na zakończenie początkowych faz budowy i technicznego połączenia w regionie południowym.